Omzet halfgeleidermachinemarkt 31 procent omlaag in 2008

Paul van Gerven
27 maart 2009

De wereldwijde markt voor halfgeleiderapparatuur zakte vorig jaar in met 31 procent tot 29,5 miljard dollar. Taiwan was met een daling van 53 procent verantwoordelijk voor de grootste afname. In 2007 spendeerde het land nog recordbedragen toen geheugenfabrikanten er 300 mm-fabs uitrustten. Europa en Noord-Amerika bleven rond de -15 procent steken, maar deze regio‘s zakken al sinds een piek in 2006. Japan ging bijna een kwart in de min, maar was in 2008 wel de grootste investeerder in nieuwe machines.

Regio20082007Verandering (%)
Japan7,049,31-24,4
Noord-Amerika5,636,55-14,0
Taiwan5,0110,65-53,0
Zuid-Korea4,897,35-33,5
Europa2,452,94-16,7
China1,892,92-35,3
Rest2,613,05-14,4
Totaal29,5242,77-31,0